החלמה מחלות כרוניותבמאה האחרונה מחלות כרוניות נהיו עניין שבשגרה. כולנו מכירים לפחות אדם אחד שיש לו מחלה כרוניות: קרוהן, צליאק, קוליטיס, ארטריטיס, אנדומיטריוזיס, פסוריאסיס,סרטן ועוד.

אני סבלתי מקוליטיס כיבית. מחלת מעי דלקתית.

אם אתם סובלים ממחלה כרונית אתם לא לבד. בישראל 1 מתוך 3 אנשים סובלים ממחלה כרונית, בארהב 1 מתוך 2. אני לא מספר לכם שאתה לא לבד כי ״חצי נחמה״. אני מספר לכם את המספרים כדי שתבינו שהמספרים האלה מאשרים שהמצב הקטסטרופי הזה הוא לא במקרה.

לפי ארגון הבריאות העולמי אפשר למנוע את ההתפתחות של מחלות כרוניות עם תזונה נכונה, פעילות גופנית, המנעות מעישון ואלכוהול והתמודדות עם לחץ. במילים אחרות, ההפך מאורך החיים המודרני.

אז אם אפשר למנוע את ההתפתחות של מחלות כרוניות, זה אומר שהם לא גנטיות בהכרח. זה אומר, ואני לא המצאתי את השם, שאלו מחלות אורח חיים. ומחלות אורח חיים פותרים עם שינוי אורח חיים. לכן, זו הסיבה שטיפול תרופתי לא מרפא מחלות כרוניות אלא רק משפר את הסימפטומים. וכשאנחנו מטפלים בסימטומים, אנחנו למעשה מתעלמים מהסימנים שהגוף שלנו נותן לנו.

קל מאוד בעולם בו אנחנו חיים להגיע למצב של בעיה רפואית. מספיק שתקופה של כמה חודשים בהם לא נאכל חלק מאבות המזון הנחוצים לתפקוד אופטימלי של גופנו, נאכל מאכלים מעובדים או מאכלים שהגוף מפתח אליהם אי סבילות, לא נבלה מספיק זמן בשמש, לא נישן טוב ובנוסף על כך נהיה בלחץ, והופ מחלה מתגלה בגופנו.

אז האם אפשר להפוך את המצב? בקצרה, אני מאמין שכן. לא רק כי אני החלמתי ממחלה כרונית, ואנשים שאני מאמן החלימו ממחלות כרוניות, יש עוד רבים כמוני וכמותם מסביב לעולם. רק שהשיח על החלמה טבעית עוד לא פופלרי מספיק.

מה לעשות, החלמה טבעית היא לא תחום רווחי לאף תעשייה.

והחלמה היא תהליך שלוקח זמן, משמעת, הקרבה ומסירות אבל התוצאות, באשר הם, בריאות מלאה, שוות את הכל.

איך מתחילים? מכיוון שאין דרך אחת בדיוק שמתאימה לכולם, יש כמה קווים מנחים שחשוב להתחיל בהם:

  1. מאה אחוז תזונה טבעית.

  2. להמנע מסוכר, מאפים (כולל לחם), ומוצרי חלב.

  3. שנת לילה ארוכה וטובה. עוזר ללכת לישון לא אחרי 11 בלילה.

  4. כל יום חשיפה של הגוף לשמש (לפחות רבע שעה).

  5. פעילות גופנית כל יום: יוגה/ריצה/משקולות/שחייה/וכו

  6. מדיטציה

המטרה היא להתחיל להקשיב לגוף, ללמוד להכיר אותו ואת הסימנים שהוא נותן לנו. החלמה היא דבר אפשרי מאוד. הגוף שלנו היא מכונה מאוד מתוחכמת ובתנאים הנכונים - כלומר כשאנחנו לא מעמיסים עליה ופוגעים בה היא יודעת להחלים.

הקשר הדלקתי: בסופו של דבר אחד המכנים המשותפים של כל המחלות הם הדלקת. הדלקת היא תהליך טבעי שמטרתו להוביל להחלמה. כשדלקת נהיית כרונית, זה לא אומר שהיא בלתי נתנת להחלמה, אלא שאנחנו עושים משהו שפוגע מהדלקת לסיים את התהליך שלה שמוביל להחלמה.

אם רק אובחנתם, אם אתה סובלים ממצב כלשהו כבר זמן מה, או שאתם בתהליך החלמה, אני ממליץ לקרוא את הספר שלי, להכנס לעומק של תזונה, בחירות אורח חיים, הבנה של הגוף ואיך להתחיל את הליך ההחלמה. לאחר מכן אני שמח לייעץ

החלמה היא דבר שבנמצא, יותר ממה שנראה לכם לעין כרגע.


435 צפיות0 תגובות