top of page

כל מה שאנחנו יודעים על תזונה הוא לא נכוןבמשך שנים סבלתי מהעיכול ומהבריאות שלי. וכמה שזה מוזר לספר את זה היום, בזמנו לא חשבתי שיש השפעה לתזונה על הבריאות שלי.


אולי זה בגלל שחשבתי ש״ניסיתי הכל״. 

קראתי כמה ספרים, שמעתי דעות של אנשים, ״התנסיתי״ ולא גיליתי תוצאות.


היו כמובן כמה מזונות שידעתי שלאכול אותם ״גומר לי על הבטן״ אבל לא היה לי מושג כמה שינוי התזונה היה כל מה שמנע ממני מלהרגיש טוב, לעכל כראוי ולרפא את עצמי.


אני זוכר את הכתבה הראשונה שקראתי על ידי רופא אמריקאי שדיבר על מזונות דלקתיים ועל הקשר ביניהם לבין מצב דלקתי בגוף. הוא דיבר על גלוטן, חלב מעובד, ועוד משהו שאני כבר לא זוכר.

מה שאני כן זוכר, זה שאמרתי לעצמי שאני צורך את המזונות הללו על בסיס יומיומי,  ומעולם לא שמעתי קודם לכן, בטח לא מרופא על תזונה דלקתית או אנטי דלקתית, ובו זמנית ידעתי, שהמחלה שלי, קוליטיס כיבית, היא מצב דלקתי כרוני.


בהמשך המחקר שלי גילית שתזונה לקויה קשורה לכל מחלה וניתן לשפר כל מצב עם שינוי תזונתי נכון.

מאותו היום התחלתי להתנסות ברעיונות חדשים בקשר לתזונה.

הבנתי עם הזמן שכל מה שאני חושב שאני יודע על אוכל הוא לא נכון. 


קורס תזונה אונליין, בעיות עיכול, קוליטיס כיבית, איך מרפאים מחל
תזונה טבעית

תעשיות מזון השפיעו מאוד על הנרטיב שמועבר אל כולנו והתרגלנו לזה שמזונות אולטרה מעובדים מוגדרים וכתוב עליהם אפילו, שהם בריאים. ואז גם אני חשבתי שזה כנראה אומר שזה נכון. זה לא.

מה שאני יודע להגיד בוודאות, שעם השנים ועם ההתפתחות של מזונות מעובדים ונרטיביים שקריים אנשים נהיים יותר ויותר חולים. וזו עובדה.


70% מהאוכלוסיה סובלת מבעיות בעיכול. ותכלס אם תשאלו את חברים שלכם, ואני מניח שאתם בטח לא מדברים על זה בדרך כלל, תגלו שרובכם סובלים, רובנו שומרים את זה לעצמנו ובעיקר מעדיפים להעלים עין ולהתמודד עם הסיפטומים וחוסר הנוחות מאשר לשנות את התזונה שלנו. 


כי מאיפה בכלל מתחילים. 


זה סה״כ מובן, תזונה היא דבר מאוד אישי, שאנחנו רגילים אליו, והשינוי של משהו מנחם, מוכר ונח מזעזע לנו את המערכת ואנחנו רק רוצים לשכוח מהרעיון.


אני זוכר, בתור אחד שהיה אוכל 4 פרוסות לחם (טוסט אבוקדו) עם חביתה, שלוותר על לחם ועל גלוטן בכלל היה נראה לי הזוי, ובהתחלה זה באמת היה מוזר, איך שובעים? מה אוכלים במקום? עם הזמן לא רק שהכל הפך לברור אלא שהתחלתי להרגיש הרבה יותר טוב - גם אחרי האוכל. השינויים שעשיתי לא רק גרמו לי להרגיש טוב יותר אלא, העלימו את העייפות אחרי האוכל, כאבי הבטן, הדלקת והבריאות שלי השתפרה במהירות אדירה.


במערכת העיכול שלנו אנחנו מארחים את המיקרוביום, סביבת החיידקים (מאות מליונים) שאחראים על מערכת החיסון שלנו וגם מצב הרוח (90 אחוז מהסרטונין נמצע במעי) כשהחיידקים הללו משגשגים אנחנו בבריאות מלאה, כשהם נחלשים, או יוצאים מאיזון, וחיידקים פחות טובים משתלטים, הבריאות שלנו ומערכת העיכול שלנו מתחילה להתדרדר.

ככה נוצר מעי דליף (leaky gut), כך נוצרות רוב הבעיות בבריאות שלנו, ככה מתחילה הדלקת, העומס, ההחלשות של הגוף.


יש לא מעט דברים שפוגעים לנו במערכת העיכול, החל ממזונות דלקתיים, מזונות שלא מתאימים לנו, שילוב לא נכון של מזונות, סטרס לא מנוהל, משבר רגשי מתמשך וכן הלאה.

אין ספק שאין תזונה אחת שמתאימה לכולם, כי כולנו שונים לחלוטין, מספיק שאדם אחד אלרגי או לא מגיב טוב לאבוקדו, שמיד אי אפשר להגיד לו שאבוקדו זה דבר בריא עבורו. 
יצרתי את חוקי בטן, קורס תזונה אונליין, כדי לעזור לאנשים להבין איך לרפא את הגוף דרך תזונה מבלי להיות תלויים במישהו אחר. זה קורה כשאנחנו מתחילים להבין את המזון שאנחנו אוכלים, את ההשפעות של שילובי מזונות ואת הסימנים שהגוף נותן לנו ואיך לעבוד איתם לטובתנו.


אני יודע שכולם אוהבים פתרונות קלים, איזו בדיקת דם או צואה שתגיד מה לאכול, איזה מטפל שיקבע עבורי, שיתן לי תפריט מותאם או ״שיטה״ קלה שתגרום לי לרזות ולהרגיש טוב יותר.

אבל כל הדברים הנ״ל, גם אם הם עובדים, משאירים את הכוח בידיים של מישהו אחר, ואחרי תקופה כבר לא נדע איך לעשות שינויים, להתנסות ולהבין לבד מה נכון לי. 


הרי הגוף משתנה כל הזמן.

 מה תעשה עוד שנה כשכבר לא תגיב טוב למה שאתה אוכל היום? מה תעשה שפתאום שוב העיכול לא יעבוד כמו שצריך? כשהעונה תתחלף? תעבור משהו רגשי? איך תדע מה לעשות?

הרעיון של הקורס הוא לחיות בריבונות, להפוך אותך לסמכות, למומחה ולאדריכל של התזונה, הגוף והבריאות שלך.


זו חוויה מעצימה, מלמדת, שמגיעה מלמידה, התנסויות והרפתקאה חדשה, אין דבר יותר כיף שמכניס אנרגיה חדשה לחיים יותר מללמוד משהו חדש ולעשות משהו טוב ומעצים עבור עצמי בלבד. ידע שישפר את מי שאתה לטובה כי תדע מה טוב ונכון לך.


שינוי תזונתי שיפר לי את הבריאות אבל זה בכלל לא נגמר בזה.

הערך העצמי שלי השתפר, הבטחון העצמי עלה וחוויית החיים שלי נהייתה חיובית יותר ויותר.


להבין אוכל, לדעת להשתמש בו, לבשל אותו, להינות ממנו ללא סגפנות או מניעה אלא מבחירה של שפע יצר ממני אדם חדש.

ואני רוצה שזה יקרה גם לכם.


פרקי הקורס:

  • פרק 1 - ריבונות בתזונה

  • פרק 2 - מערכת העיכול (המיקרוביום)

  • פרק 3 - הרגלים

  • פרק 4 - תזונה מעובדת 

  • פרק 5 - ממה אני נמנע ולמה

  • פרק 6 - מזון כתרופה

  • פרק 7 - כללי אכילה

  • פרק 8 - מזונות לשים לב אליהם

  • פרק 9 - תזונה טבעית

  • פרק 10 - גוף נפש - עיכול ומצב רגשי


104 צפיות0 תגובות

留言


留言功能已關閉。
bottom of page