top of page

למה לעשות ״ספורט״ כל יום?

אם נחזור רגע אחורה בזמן, לפני המצאת כלי רכב, לפני תחבורה ציבורית, לפני עבודה במשרדים ובישיבה, לפני הטלוויזיה, הקולנוע והמסעדות. בן האדם היה זז, כל יום, רוב היום. הוא היה צריך ללכת ברגל, לעבוד, לסחוב, ללקוט, לצוד, לעבוד בשדה, במפעל או בחוץ. כדי שמשהו יזוז ממקום למקום לא תמיד היה רכב, חברת הובלות או דואר. וכמה שנלך יותר אחורה בן האדם היה עובד יותר, במאמץ עם גופו.


אם נסתכל על בני האדם שחיו אלפי שנים אחורה, עם היו יותר גדולים, חזקים, עם נראות בריאה, מלאי שיער ומלאי שרירים.בימינו הסיטואציה מאוד שונה. ובעייתית. לא הכל מראה. ומגפת ההשמנה, החולי והדכאון במגמת עלייה וזה שהיום אני לא שם, לא אומר שאם לא אשמור על עצמי, לא אגיע לשם. בן האדם הפך עם השנים להיות דמות יותר שברירית, חולה, עם כאבי גב, שרירים, עייפות, כרס, קרחת והיד עוד נטויה.זה שהחיים שלו נוחים יותר זה מדהים. אבל מבחינה אבולוציונית זה לא אומר שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להתמסר לגמרי לאורח חיים הזה אם אנחנו רוצים להשאר בריאים, שמחים ואנרגטיים.

אם לאמר זאת בברור: הסיטואציה הסביבתית לרעתנו. הכל מוביל אותנו להיות יותר חלשים, יותר חולים יותר מדוכאים.


הדרך שלנו להיות יותר דומים להאדם האיתן שחי אז, הוא בעזרת פעילות גופנית יומית. זוהי לא מטלה, זוהי דרך חיים. פעילות גופנית לא צריכה להיות הדרך לרזון (זה בכלל קשור לתזונה), לא לאסטטיקה וקוביות בבטן - אלא הדרך לבריאות ולאיתנות. ככה נראה אדם בריא וחזק. אנשים בריאים נראים טוב יותר, מושכים יותר והבטחון העצמי שלהם כפול ומכופל.


אז מה עושים? זה בעיקר תלוי בכם. כדי שתוכלו להתמיד אתם תצטרכו למצוא את הפעילות שאתם תאהבו. זה לא אומר שתאהבו אותה מהיום הראשון בהכרח, או שתשמחו כל פעם לעשות אותה מחדש, לא תמיד יש כח או חשק, אבל אתם צריכים לאהוב ולהיות טובים בה.


אני לצורך העניין אוהב להרים משקולות ולגלוש. ואני מתנייד על אופניים 95% מהזמן שלי.

אני לצורך העניין לא נהנה מריצה אז אני לא עושה אותה בכח. אני לא נהנה בשיעורי יוגה אז אני לא הולך בכח ואני בכללי לא אוהב שאומרים לי מה ומתי לעשות - אז מצאתי את מה שמתאים לי אחרי שניסיתי כמעט את הכל.


ככל שאני מתאמן יותר, על בסיס קבוע אני מזהה את השיפור. דבר ראשון יש את עניין ההתקדמות. כשאדם רואה התקדמות בעשייה שלו הוא כבר מרגיש טוב ומסופק. מעבר לכך אני מרגיש את הגוף שלי מתחזק, את השינה משתפרת (ככל שאני מוציא יותר אנרגיה אני ישן טוב יותר), הגוף נראה טוב יותר, כאבי הגב נעלמו ואני מתפקד יותר טוב בתחומים אחרים.


איך מתחילים? מבינים שלא מתחילים ביום אחד. צעדים קטנים הם מאוד משמעותיים. גם שיפור של אחוז ביום הופך לשיפור של 365% בשנה. אז צעדים קטנים יהיו מעולים.

לאחר מכן (כמו שצויין מעלה) רצוי לבחור את הדבר שיבוא לכם הכי בטוב, ותבחרו משהו שיהיה לכם קל לבצע. אני לצורך העניין הולך לחדר כושר שנמצא 3 דקות הליכה מהבית שלי. רחוק יותר ולא הייתי הולך בתדירות גבוהה.

ואחרון והכי חשוב, כמו כל מטלה אחרת, אם זה להגיע לעבודה בזמן, לפגישה, לתור לרופא או לפסיכולוג. תחליטו מה אתם עושים, איפה, ומתי ותכניסו את זה ליומן.
2,393 צפיות2 תגובות

2 Comments


Commenting has been turned off.

אתה פשוט מדהים💪

מתחברת מאוד לתכנים שאתה מעלה.

גם אני כמוך, בלי פעילות ספורטיבית, איני יכולה לחיות!!!

כל חיי סובבים סביב ריקודים💃 ואימוני כושר.

בגיל 6 זה התחיל עם בלט.. ג'אז... ובהמשך בגיל 20, היות ולא פירגנו לי להמשיך בהוראה בבלט.. (אבי האהוב ז"ל❤, אמר שעלי למצוא עבודה עם קביעות. שיהיה לי ביטחון כלכלי.. והיום אני סוגדת לו☝).

אז מאז.. התחלתי לעבוד בבי"ח והפכתי את עולם הריקוד לתחביב. הייתי בלהקות מחול ופשוט כל יום 4שעות ריקודים, אחרי 8ש' עבודה בבי"ח כל יום.

והיום אני מתפרקת על ריקודי-עם ספינינג ואימוני כושר.

לקח לי זמן להבין מה אני אוהבת באימוני הכושר,. כפי שגם ציינת והבנתי עם הזמן, שסתם מכשירי כושר, היה משעמם ובאימונים בסטודיו, הדינמיקה קבוצתית תרמה רבות. ומאז 3 פעמים בשבו…


Like
Replying to

"תבורך על מי שאתה.." טעיתי...😊

Like
bottom of page